دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119649
تعداد نوشته ها : 59
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

با شروع جنگ تحمیلی در سال 59 شهید تاج بر جزء اولین گروهی بودند که از شهر کلاچای به جبهه های جنگ در سرپل ذهاب و قصرشیرین عزیمت نمودند ( از آن گروه پنج نفر به درجه رفیع شهادت  نائل گشتند برادران شهید 1- عیسی پورآقاجان 2- مهدی محمدپور 3- بهروز محمدحسینی  4- اکبر ابراهیم زاده 5- محمدتقی تاج بر .)

 در آن منطقه  تنی چند از همرزمان نزدیکش شهید می شوند که روحیه او بشدت منقلب می شود و ترکشی به پایین چشم این شهید اصابت می کند .

پس از بازگشت از جبهه به همراه شهید بحری در امر مبارزه با توزیع مواد مخدر و نیز هدایت و درمان معتادین فعالیت نمود .

در سال 60 که فعالیت گروهک منافقین به اوج خود رسیده بود شهید دمی از پای ننشست و از راههای مختلف با آنها مبارزه نمود که بارها مورد ضرب و شتم و تهدید آنها قرار گرفت .

در سال 61 به جبهه جنوب عازم شد .

در سال 62 در روابط عمومی شهرداری کلاچای به فعالیت پرداخت .

پس از آن جهت تحصیل فوق دیپلم آموزش ابتدائی به مرکز تربیت معلم آستارا روانه گشت . در طی تحصیل در آن مرکز عازم جبهه کردستان شد و در یکی از درگیری ها مجروح شد .

در سال 64 در روستای سرمل عمارلو از توابع رودبار به امر مقدس علمی مشغول شد که اهالی آنجا خاطرات زیادی از صفا و صمیمیت و دلسوزی و فعالیت ایشان در امر تقویت مسجد و نماز جماعت و فراگیری قرآن بیاد دارند .

در سال 65  ازدواج کرد . و از پاییز 65 در منطقه ولنی اشکور به معلمی پرداخت .

در تابستان 66 بعد از شهادت جانگداز دو تن از یاران فداکار و متعهدش ( شهید بهروز محمدحسینی - شهید اکبر ابراهیم زاده ) به شدت تحت تأثیر قرار می گیرد. تا اینکه در پاییز آن سال قبل از اعزام به محل جدید خدمت خود یعنی روستای شوک ، داوطلبانه و با شوقی فراوان راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل می گردد و مشتاقانه به ضیافت پروردگار متعال می شتابد . ضیافتی که مخصوص بندگان خاص پروردگار می باشد .

آری در نیمه شب اول آذر سال 1366 در منطقه عملیاتی نصر 8 در ماووت در ارتفاعات گرده رش در حالی که در گردان امام حسین ( علیه السلام ) به جانبازی مشغول بود بر اثر پرتاب نارنجک دشمن گام بر فراز قله رفیع شهادت نهاد و دعوت پروردگارش را لبیک گفت .

یاد این شهید و همسنگرش ، بسیجی عاشق شهید ایرج فرزاد و دیگر شهداء گردان امام حسین (ع) گرامی باد .


دسته ها :
X